ایمنی و بهداشت حرفه ای در رانندگی ( رانندگی تدافعی )

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور در سال  1399 تعداد  15396 نفر قربانی حوادث رانندگی شده اند.
بر مبنای آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) درخصوص تصادفات جاده‌ای در سال ۲۰۱۸، تعداد سالانه تلفات رانندگی در جاده‌ها ۱٫۳۵ میلیون نفر بوده به طوری‌که هر ۲۴ ثانیه یک نفر در جاده‌های جهان کشته می‌شود.  در حوادث رانندگی سه عامل راننده، ماشين و شرایط محيطی به صورت خاص و توأمان دخالت دارند.
بر اساس مطالعات قبلی از فاکتورهاي انسانی که در وقوع حادثه در شغل رانندگی دخالت دارند، میتوان به
سرعت غير مجاز، سبقت نابجا، توقف ناگهانی، عدم حفظ فاصله، رانندگی با هيجان، عجله و شتاب، عصبانيت،
بيماری و خستگی، بی نزاکتی، حواس پرتی، ضعف بينایی، ضعف زاویه دید، ضعف سرعت عمل، اطمينان به
دیگران و عدم آشنایی با شرایط جاده اشاره نمود. پيشگيری از تصادفات رانندگی نيازمند تمرین، مهارت،
رعایت دقيق مقررات راهنمایی و رانندگی، تمرکز حواس و حفظ خونسردی میباشد. یکی از تکنيکهایی که
قابليت کاهش آمار حوادث را به همراه دارد، بهره گيری از تکنيک رانندگی تدافعی میباشد. به طور کلی در این شیوه رانندگی فرد با پیشبینی حادثه، قبل از وقوع آن، برای کاهش تلفات و هزینه‌ها وارد عمل شده و بهترین تصمیم را می‌گیرد.


اصول رانندگی تدافعی

  •  حفظ فاصله مناسب و ایمن ( سرعت مطمئنه )  :

این بخش مربوط به حفظ فاصله از خودروی مقابل با رعایت قانون 2 ثانیه می باشد. به عنوان مثال خودرو با سرعت 80 کیلومتر در شرایط مساعد جوی با خودروی مقابل باید فاصله 55 متری داشته باشد. زمان واکنش طبیعی انسان بین 0.75 تا 1.5 ثانیه می باشد رانندگی با سرعت بالا از طریق کاهش زمان واکنش و افزایش انرژی برخورد شما را بیشتر در معرض آسیب ها قرار می دهد.

  •  میدان دید مناسب :

کیفیت دید و میدان دید کی از اصلی ترین اصول هنگام رانندگی می باشد، دید خوب به شما کمک می کند که خطرات جاده را شناسایی کرده و بتوانید علائم راهنمایی و رانندگی و خطرات را تشخیص دهید. با کنترل پیوسته محیط اطراف خود می توان میدان دید را گسترش داد. برای حفظ ميدان باید از قرار گرفتن پشت اشيایی که مانع دید تا عمق جاده میشوند، پرهيز گردد و راننده هرگز پشت وسایط نقليه بزرگ و سنگين مانند اتوبوس، کاميون یا اتومبيلهای بزرگ قرار نگيرد.

  • حفظ هوشیاری هنگام رانندگی :

مطابق با توصیه ها به ازای هر 2 ساعت رانندگی برای حفظ هوشیاری باید 10 دقیقه استراحت نمود، واضح است خستگی در سرعت واکنش راننده نسبت به خطرات و حفظ ایمنی در هنگام رانندگی تاثیر منفی می گذارد.همچنین توصیه می گردد راننده هر  2 ثانيه یک بار با حرکت دادن چشم نگاهی به چشم اندازهای جانبی انداخته و هر 5 الی 8  ثانيه از طریق آینه جلویی نگاهی به چشم انداز عقب بيندازد. این عمل راننده را آماده نگه میدارد، ضمن اینکه از جلو مانع ایجاد تداخل شده و از عقب مانع برخورد خودروهای قبلی میگردد.

حرف زدن با سایرین، استفاه از تلفن همراه، جست و جو به دنبال شی در خودرو، همخوانی با موزیک، تمیز کردن خودرو هنگام رانندگی، تلاش برای برداشتن شی هنگام رانندگی همه از عوامل بروز حادثه هنگام رانندگی می باشد که به سادگی قابل پیشگیری می باشد.

  • پیش بینی و تشخیص شرایط نا ایمن و پاسخ  :

 راننده باید به عمق مسيری که میخواهد اتومبيل را هدایت کند، بيشتر دقت داشته باشد و  توانایی پیش بینی 20 ثانیه آینده را داشته باشد. این مهم با کمک تشخیص شرایط جاده و کمک گرفتن از علائم ایمنی راه ممکن می باشد. راننده برای گریز از تصادف باید اتومبيل خود را طوری براند که هنگام تصادف مسافت کافی برای ترمز نمودن بدون برخورد داشته باشد و یا اینکه در موقعيتی باشد که بتواند بوسيله فرمان خود را از مهلکه نجات داده و در محل امنی قرار دهد.

  • اعلام حضور به دیگران ( ارتباطات )  :

ارتباطات به معنای تبادل پیام اعلام حضور بین راننده و سایر رانندگان و عابرین می باشد. این ارتباطات یا اعلام حضور از طریق وسایل هشدار دهنده خودرو مانند بوق و چراغ بالا و یا حرکات دست و سر راننده و اطمینان از واکنش طرف مقابل به ثمر می رسد. راننده از این عوامل برای علامت دهی بجا و بطور صحيح بهره گيرد. بخاطر داشته باشید بد علامت دادن بهتر از علامت ندادن می باشد.